Roksa nie działa – Powstała Roksa-SX.pl

Dnia 25 listopada 2021 r. Polskę obiegła wieść o zamknięciu popularnego portalu Roksa.pl, który zdobył sporą popularność w ostatnich latach. Informacja o zamknięciu pojawiła się w czwartkowe popołudnie, kiedy to cały kraj zobaczył zrzut ekranu przedstawiający decyzję o zamknięciu działalności oraz wykreśleniu spółki z rejestru przedsiębiorców.

Roksa nie działa – czy to jest tymczasowe?

Niestety, wygląda na to, że Roksa.pl – najpopularniejszy polski portal, na którym panie zamieszczały swoje anonse i ogłoszenia towarzyskie – został na stałe zawieszony. W czwartek po południu podjęto decyzję o zawieszeniu działalności gospodarczej i wykreśleniu Roksa.pl z rejestru przedsiębiorców. Tego samego dnia, tj. 25 listopada 2021 r., podjęto również decyzję o natychmiastowym zawieszeniu strony. Osoby odwiedzające portal zostaną przekierowane na stronę, na której wyświetli się komunikat „502 Bad Gateway. The server returned an invalid or incomplete response”. To oznacza, że użytkownicy Roksa.pl będą musieli poszukać innej alternatywy jak Roksa-SX.pl.

Dlaczego Roksa zamknięta?

Administratorzy strony Roksa.pl jeszcze oficjalnie nie ujawnili przyczyny, dla której zawieszono działalność portalu. Jednak zgodnie z ich zapowiedziami, powód zostanie ujawniony tak szybko, jak to będzie możliwe. Na razie nie jest znany oficjalny powód zamknięcia portalu, ale prawdopodobnie nie jest to problem techniczny. W czwartek popołudniu portal działał bez problemów, a w wyszukiwarce Google wciąż można znaleźć ogłoszenia publikowane na stronie, z informacją o jej zawieszeniu. Administratorzy opublikowali jednak bardzo krótką informację, w której poinformowali użytkowników, że „niestety, ale dalsze świadczenie usługi nie może być zrealizowane. Szczegółowe wyjaśnienia przekażemy jak tylko będzie to możliwe”. Istnieje prawdopodobieństwo, że powodem zamknięcia portalu są problemy prawne, związane z czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji, co jest nielegalne zgodnie z polskim prawem.

Roksa.pl – Co to był za portal?

Dla osób, które nie są zaznajomione z tematem, warto wyjaśnić, czym jest Roksa.pl. Do wczoraj była to jedna z najpopularniejszych polskich stron z ogłoszeniami erotycznymi i towarzyskimi, na której kobiety oferowały swoje usługi seksualne. Wymienione tam ogłoszenia nie dotyczyły wyjść na lunch czy do kina, ale raczej spotkań intymnych za pieniądze. Portal Roksa.pl działał na polskim rynku przez ponad 10 lat i cieszył się dużą popularnością, przyciągając tysiące użytkowników każdego dnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że teraz ta popularność szybko przeminie, ponieważ strona została zamknięta na stałe. Warto jednak zaznaczyć, że na polskim rynku działa wiele podobnych stron, takich jak m.in. ROKSA-SX.PL, który obecnie jest uważany za najlepszą alternatywę dla Roksa.pl. Możliwe, że już wkrótce ta strona zdominuje rynek i zastąpi Roksa.pl.

Polecane sex ogłoszenia